Historia komputera i internetu prezentacja

Pobierz

Nie bójmy się Internetu.. W poniższym artykule staramy się przedstawić Państwu chronologicznie najważniejsze wydarzenia z historii informatyki.Widoczny rozwój informatyki nastąpił w ciągu ostatnich kilkudziesięciu powojennych lat.. WebQuest dla szkoły podstawowej Wykonany przez.. Pokazujemy historię komputera w skrócie, od najstarszego do najnowszego modelu i odpowiadamy na pytania, kto stworzył pierwszy komputer, kiedy powstał, jak wyglądała historia komputerów w Polsce.Przyjmuje się, że historia powstania Internetu wiąże swój początek z powstaniem pierwszych węzłów sieci nazywanych ARPANET.. Jej podstawowe elementy to: q pamięć złożona z elementów przyjmujących stany 0 i 1,. q arytmometr zdolny wykonywać działania arytmetyczne i logiczne, .. To wszystko za sprawą, oczywiście, internetu.. Jeśli chcielibyście dodać jakieś istotne wydarzenia, podzielcie się tym w komentarzach.Należy pokazać dziecku wartościowe i bezpieczne strony.. Od 1969 do 1971 .HISTORIA KOMPUTERA Wzmianki o tym, które z wymyślonych urządzeń można nazwać jako pierwszy na świecie komputer są nieprecyzyjne.. Slajdy, które nie są opisane, po prostu należy omówić.Historia internetu dla dzieci i osób urodzonych po roku 90. brzmi jak legenda - dla nich przecież internet istnieje "od zawsze".. 75% Korzyści i zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu; Treść została zweryfikowana i sprawdzona..

Nie traktujmy komputera i Internetu jak niańki dla naszego dziecka!

Mimo że mechaniczne maszyny liczące istniały od wielu stuleci, komputery w sensie współczesnym pojawiły się .Plik Historia komputerów.pptx na koncie użytkownika lukasz236 • folder Prezentacje • Data dodania: 17 lut 2012HISTORIA KOMPUTERA Autor: Piotr Dobiecki 3000 p.n.e. Od najdawniejszych czas w ludzie musieli liczy .. To rozległa sieć przesyłu danych łącząca miliony urządzeń.. Jest to obecnie największa siec rozległa, obejmującą swym zasięgiem cały świat.. Starsi pamiętają jednak czasy, kiedy to dostęp do sieci nie był taki oczywisty.HISTORIA KOMPUTERA.. Budujmy dobre relacje ze swoim dzieckiem.. Do porannej kawy: pierwszy bug komputerowy znaleziony 67 lat temu Co ciekawe, problem nie był natury .Architektura von Neumanna John von Neumann (), postać numer jeden w historii współczesnej informatyki, zaproponował architekturę komputera wykorzystywaną do dziś, znaną jako von neumannowska..

Elżbieta Stopa ... do czasów współczesnych i wszechobecnego juz internetu.

Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Prezentacja o historii internetu dla dzieci z szóstej klasy szkoły podstawowejPowstanie Internetu Najważniejsze daty i wydarzenia z historii Internetu 1969 Powstaje ARPAnet, sieć czterech komputerów stworzona przez amerykańską agencję rządową ARPA.. Od kilku już lat obserwujemy oszałamiający rozwój sieci komputerowych, a w szczególności największej z nich, znanej pod nazwa INTERNET.. To ogólnoświatowa sieć wymiany danych, do której .Nie bójmy się Internetu.. Jest to subiektywna lista wydarzeń z ostatnich 20 lat, moim zdaniem najbardziej znaczących.. Miano to przypisuje się skonstruowanemu przez Konrada Zuse w 1941 roku pierwszej w pełni programowo sterowanej maszynie cyfrowej Z3, pracującej na przekaźnikach.1 ABC komputera i Internetu Scenariusz zajęć Scenariusz do prezentacji ABC komputera i Internetu został opisany tak, by jak najbardziej ułatwić Państwu pracę z prezentacją.. Zgłaszajmy nielegalne i szkodliwe treści.. Efektem Waszej pracy będzie prezentacja wykonana w programie Microsoft Power Point, która przeprowadzi Was od starożytnego liczydła do komputerów używanych obecnie .. Jednakże już 4000 lat przed naszą erą człowiek posługiwał się prostymi urządzeniami..

Wesprzyjmy się programem filtrującym treści internetowe.Krótka historia internetu.

- A free PowerPoint PPT presentation (displayed as a Flash slide show) on PowerShow.com - id: 6e7652-ODQzZNa zdjęciu pamięć bębnowa pochodzi z komputera Zuse Z-23, oryginalna konstrukcja Tauschka różniła się tylko kolorem obudowy i przewodami zamiast złącz cannon na obudowach zespołów głowic.1934 - Niemiecki fizyk, Oskar Heils, opatentował pomysł fildystora, czyli po prostu tranzystora polowego (Field Effect Transistor - FET).Zapamiętamy go przede wszystkim jako twórcę pierwszego w historii komputera przenośnego.. Budujmy dobre relacje ze swoim dzieckiem.. Rozmawiajmy ze swoim dzieckiem o Internecie.. Zapraszamy w podróż, która przedstawi, jak wyglądała historia komputera w skrócie od czasów ENIAC-a do czasów współczesnych, a nawet planów na dalsze lata.Intuicyjnie każdy z nas wie, czym jest internet.. Zgłaszajmy nielegalne i szkodliwe treści.. Maszyna roku tygodnika "Time" w 1982 roku.. Ustalajmy zasady i egzekwujmy je.. Pocz tkowo u ywali do tego celu kamyk w lub ziaren.. XX wieku.. W 1971 sieć ta liczyła sobie 13 węzłów, a w 1973 roku - już 35.. Jednym z nich było sumeryjskie liczydło w postaci glinianej tabliczki z przesuwanymi kamykami, które ułatwiało czynności liczenia.Komputer (od ang. computer); dawniej: mózg elektronowy, elektroniczna maszyna cyfrowa, maszyna matematyczna - maszyna przeznaczona do przetwarzania informacji, które da się zapisać w formie ciągu cyfr albo sygnału ciągłego..

Pierwsze węzły sieci ARPANET powstały w 1969 r. i tę datę uznaje się za początki internetu.

Rafał Miazga 27 Lip 2017.. Rozmawiajmy ze swoim dzieckiem o Internecie.. Ich powstanie datowane jest na 29 października 1969 roku.Projekt globalnej sieci komputerów opisał w 1960 roku J. Licklider.. I tak przez setki wieków tworzyła się historia, która niosła ze sobą liczne wynalazki, spektakularne i te mniej znaczące dla rozwoju cywilizacji.Historia komputera - Chronologicznie Historia komputera sięga wbrew pozorom czasów najdawniejszych i nie zaczyna się jak to część osób myśli na komputerze ATARI 800 XL.. Węzły znajdowały się w 4 jednostkach amerykańskich - na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, później także w dwóch kolejnych miastach w Kalifornii i jeden w Salt Lake City.Historia komputera sięga lat 40.. W prezentacji przedstawimy krótką historię Internetu, bez którego w dzisiejszym świecie ciężko byłoby normalnie funkcjonować.Prezentacja opowiadająca historię komputerów od starożytnich liczydeł, do cienkich ultrabooków.Historia Komputerów - Prezentacja Power Point.. Ustalajmy zasady i egzekwujmy je.. Jak większość nowoczesnych technologii, .. Jej główną funkcjonalnością było zdalne podłączenie się do komputera i dzielenie się jego mocą obliczeniową w ramach różnych grup działających na potrzeby ARPA.. .Za ile wylicytowano pierwszy przedmiot na aukcji internetowej, kiedy wyszła najpopularniejsza gra online i jaka historia łączy się ze spamem?. Dynamiczna i stosunkowo krótka historia komputera pokazuje, jak rozwój technologiczny przyspiesza i zmienia się w zawrotnym tempie.. Nie traktujmy komputera i Internetu jak niańki dla naszego dziecka!Powstanie pierwszego komputera można datować już na rok 3000 p.n.e., kiedy to wynaleziono pierwsze liczydło zwane abakusem..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt