Ogar polski umaszczenie

Pobierz

Uszy nieznacznie ciemniejsze od reszty.. Opieka i pielęgnacja w przypadku psiaków z długimi włosami jest na pewno bardziej .. Jest psem spokojnym, zrównoważonym o wybitnym węchu oraz doskonałym zmyśle orientacji w terenie.. Jest to rasa kojarzona z polską szlachtą, przez którą używana była do polowań.. Klasyczne umaszczenie to czarny korpus i rdzawo-cynamonowe podpalanie na podbrzuszu i kończynach.Ogar polski (Polish Hound) Wysokość w kłębie: psy 56 - 65 cm, suki 55 - 60 cm.. Uwielbia gonitwy, wodę, a przede wszystkim swoją ludzko-psią rodzinę.Sep 24, 2021Głowa jego wraz z uszami, łapami i klatką piersiową jest koloru rdzawo brązowego a jego grzbiet okrywa czarna lub ciemno szara sierść.. W domu spokojna, wręcz leniwa, na spacerach niezmordowana.. Włos okrywowy jest dłuższy na karku, tylnych kończynach i pod spodem ogona.. Wakacyjne wystawy .. Jeśli planujesz kupno psa konkretnej rasy, musisz poznać nie tylko opis rasy czy umaszczenie, ale również charakter psa czy sposoby pielęgnacji.. Jan 21, 2021Umaszczenie jest czaprakowe, czerwonobrązowe z czarnym znaczeniem na grzbiecie przypominającym siodło.. Wiadomo jednak, że ogary polskie - podobnie jak wszystkie rasy gończych europejskich - wywodzą się od psów św. Huberta.. Poza tym ogar wykształca gęsty podszerstek.. Odporny na trudne warunki terenowe i zmienne warunki atmosferyczne.Mimo tych wybitnych cech psa myśliwskiego ogar polski stał się ostatnio doskonałym psem rodzinnym.Mar 8, 2022Ogar polski..

Jedynie umaszczenie pręgowane uznawane jest za niepożądane.

- Młodzieżowy Champion Polski.. Obfity i miękki podszerstek skrywa się pod błyszczącym, twardym i krótkim włosem okrywowym.. Jego sierść ma średnią długość.. Umaszczenie czaprakowe z żółtorudym podpalaniem i białymi znaczeniami na łapach i przedpiersiu.. Samiec tej rasy ogar polski zazwyczaj osiąga wysokość w kłębie od 56-65 cm a waga ich zwykle wynosi 25-32 kg.umaszczenie - sierść koloru czarnego lub ciemnoszarego okrywa w kształcie czapraka cały kark, zachodząc nieco na tył głowy, cały grzbiet aż do ogona, boki tułowia i wierzch ogona.. KD - Konkurs dzikarzy dypl I/II/III st. KT - Konkurs tropowców dypl I/II/III st. Mł.Zw.Pl - .Ogar polski to pies myśliwski, lecz współcześnie częściej jest traktowany, jako zwierzak domowy.. Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!. W całej dowolności, jaką umożliwia wzorzec rozróżniamy jednak wiele charakterystycznych schematów.. Jednak polowania z gończymi przetrwały na Kresach Wschodnich w rejonach Polesia, Wołynia i Wileńszczyzny w formie szczątkowej.Ogar polski - rasa psa myśliwskiego zakwalifikowana do grupy VI FCI do sekcji psów gończych.. Łapy, uszy i podbrzusze są podpalane.Dec 7, 2020Mar 29, 2022W treści zaktualizowano nomenklaturę kynologiczną i dokonano istotnych zmian w zakresie barwy oczu, umaszczenia, kształtu łap i ustawienia śródręcza..

Myśliwski żargon tego typu umaszczenie określa jako podżarty - podpalany.

Najczęściej spotyka się osobniki z ciemnoszarym, niemal czarnym lub czarnym korpusie.. Umaszczenie: Głowa i uszy z wyjątkiem nalotów z obu stron czaszki są podpalane.. Dopuszczalne są białe znaczenia w kształcie kwadracika lub strzałki, co spotyka się bardzo rzadko.. Ogar polski - pielęgnacja Ogary są łatwe w pielęgnacji, choć trzeba wiedzieć, że obficie linieją prawie przez cały rok.Apr 12, 2022Mar 17, 2021Ogar polski Futro i umaszczenie Sierść nie jest zbyt długa, ale za to gruba.. ; na głowie, szczególnie nad oczami, na kufie, uszach, przodzie szyi, na barkach, przedpiersiu, podbrzuszu, udach oraz nogach przednich i tylnych występuje podpalanie o …Umaszczenia.. Po 123 latach rozbiorów Polska odzyskała niepodległość po I wojnie światowej w 1918 roku.. "Elegancki, piękna szata, doskonałe umaszczenie, śliczna męska głowa, ładne oczy, doskonały front, mocny tułów z głęboką klatką piersiową, bardzo pięknie prezentowany w ruchu oraz statyce.". .Polska była wtedy pod zaborami, a ogary były utrzymywane w psiarniach polskiej szlachty pod zaborem rosyjskim.. Nogi, podbrzusze i uda również podpalane.polski, collielub sheltietricolor umaszczenie czarne podpalane lub ciemno a brązowe podpalane t owczarek niemiecki czaprakowy,airedaleterier, ogar polski umaszczenie czaprakowe (czarne lub ciemno brązowe "siodło", pozostałe części ciała jaśniejsze) asa owczarek niemiecki,puli, schipperke, sheltie a umaszczenie jednolicie czarne .Umaszczenie czarne z wyraźnie odgraniczonym podpalaniem czerwono-brązowym, czekoladowe podpalane oraz rude w różnych odcieniach..

Jeśli chodzi o umaszczenie, korpus powinien być ciemniejszy od reszty ciała.

Podpalanie nad oczami, na pysku, podgardlu, piersi, wewnętrznej i tylnej stronie ud, w okolicy odbytu, na palcach, na dolnej stronie ogona do 1/3 lub 1/2 jego długości.Umaszczenie czarno-brązowe podpalane z białymi znaczeniami na palcach i podgardlu.. Owłosienie i umaszczenie: sierść na głowie, kufie, uszach i na nogach krótka i gładka, na pozostałych częściach ciała średniej długości, gruba i .Sierść ogara polskiego składa się z miękkiego, krótkiego i gęstego podszerstka oraz dłuższego, grubego i twardego włosa okrywowego.. Psy w okresie średniowiecza były krzyżowane z miejscowymi psami gończymi.. Ch.Pl - Champion Polski, (Pl. skrót kraju) Ch.Pracy - Champion Pracy.. Zgodnie ze wzorcem rasy, u saluki dopuszczalne są wszystkie kolory i ich kombinacje.. Pochodzenie nazwy rasy nie jest do końca znane.. Umaszczenie ogara polskiego określane jest mianem czaprakowego.- wyjątkowe mahoniowe umaszczenie Młodzieżowy Champion Polski, Champion Polski RÓŻA - domowo Klara - jak typowy Ogar Polski, jest wrażliwa i inteligentna, niezależna, ale bardzo grzeczna.. Ogar polski jest psem średniego wzrostu (60-65 cm w kłębie), wydłużonej sylwetce, silnej, muskularnej budowy świadczącej o dużej wytrzymałości, a mniejszej szybkości.Mar 31, 2022Ogar polski jest psem średniego wzrostu (60-65 cm w kłębie), wydłużonej sylwetce, silnej, muskularnej budowy świadczącej o dużej wytrzymałości, a mniejszej szybkości..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt