Pacjent z pochp proces pielęgnowania

Pobierz

O POChP .zapoznanie pacjenta z czynnikami nasilającymi dolegliwości (palenie ty-toniu, stres, nadmierny wysiłek fizyczny, tarte jabłko, gotowana mar- .. Zadania pielęgniarki: poinformowanie pacjenta o konieczności systematycznego przyjmowa-nia leków hamujących procesy autoimmunologiczne (steroidy, diuretyki) .Zbiór informacji koniecznych pielêgniarce do podjêcia pracy edukacyjnej z pacjentem i jego rodzin¹ powinien okreœlaæ: - poziom wiedzy i umiejêtnoœci pacjenta i cz³onków jego rodziny w zakresie utrzymania zdrowia zapobie-gania chorobom, - poziom wiedzy pacjenta i cz³onków rodziny o chorobie/ach wystêpuj¹cych w rodzinie,DIAGNOZA 1.Narastająca duszność powoduje u pacjentki trudności z oddychaniem, co może skutkować powikłaniami ze strony układu krążenia oraz układu oddechowego.. Działania wymagają przewlekłego stosowania.. Wsparcie bliskich na tym etapie choroby powinno polegać głównie na pomocy w rzuceniu nałogu palenia papierosów, ale również na mobilizacji do aktywności fizycznej czy pomocy w przygotowaniu prawidłowej diety.. Obecnie chory przygotowywany jest do wypisu ze szpitala.W poniższym tekście zostały przedstawione ewentualne problemy pielęgnacyjne, które mogą wystąpić u pacjenta z PEG wraz z celem opieki oraz prawidłowymi działaniami pielęgniarskimi, które w konsekwencji mają prowadzić do spełnienia wspomnianych celów..

Proces pielęgnowania pacjenta z POChP.

Opieka nad pacjentem w trakcie chemioterapii Zanim pielęgniarka rozpocznie podawanie cytostatyków, ważna jest identyfikacja pacjenta oraz zgodne z procedurami przygotowanie leków, zgodnie ze zleceniem lekarskim.POChP - to temat, który budzi zainteresowanie przede wszystkim swoją wyjątkowością w stosowaniu ograniczonej tlenoterapii.. lat 62 w trybie nagłym trafił na Oddział Chorób Wewnętrznych 29.08.2012 r. z powodu zaostrzenia się POCHP.. psych., Procesy Pielęgnacyjne pielegnacja pacjenta z zapaleniem płuc, Procesy Pielęgnacyjne Obserwacja (OIOM), pielęgniarstwo proces pielęgnowania Proces pielęgnowania dziecka z .Plik Proces POCHP.doc na koncie użytkownika sabhan81 • folder -procesy pielęgnacyjne- • Data dodania: 4 sty 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Chory nie jest przekonany o skuteczności leczenia.. Wiek - 70 lat.. Pacjentów z POChP, podobnie jak leczących się na astmę w swojej praktyce spotykamy bardzo często.. Parametry życiowe: tętno 96u/min, ciśnienie tętnicze krwi 170/100, saturacja 89%, temperatura ciała 38,5 stopnia, oddech 28 na minutę.. Ryzyko wystąpienia zakażenia układu moczowego spowodowanego przez cewnik Foleya., ..

POBIERZ PLIK Naprawde dobrze zrobione proces pielęgnowania, bardzo pomocne.proces pielęgnowania pacjenta z zaostrzeniem POCHP Pacjent C.A.

Dyskomfort spowodowany sondą żołądkową., 3.. Działania w trakcie realizacji.. Charakteryzuje się utrzymującymi objawami ze strony… 0 Komentarzy 2020-10-07Proces pielęgnowania pacjenta z przewlekłym zapaleniem trzustki w ujęciu międzynarodowej klasyfi kacji praktyki pielęgniarskiej ICNP 237 U pacjenta dokonano oceny funkcjonowania po-szczególnych układów: • oddechowego: bez zaburzeń, oddech miarowy, 17 oddechów/min;Proces pielęgnowania Dokumentacja procesu Proces pielęgnowania wykład 3 ppt Wsparcie jako element procesu pielęgnowania wykład ppt 2 proces pielegnowania pr..

Zatem - krótko i na temat odnośnie do postępowania zespołu podstawowego w kontakcie z pacjentem, który jest w stanie zaostrzenia choroby.

Pobierz całą treść w pliku.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Proces pielęgnowania - Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) Według wytycznych Światowej Inicjatywy Zwalczania POChP (GOLD) na rok 2019 przewlekła obturacyjna choroba płuc to powszechnie występującą choroba, której można zapobiegać oraz poddawać leczeniu.. chorzy w wieku >65 r.ż.. Waga 81 kg, wzrost 173cm, prowadzony jest dobowy bilans .Chorzy z POChP w stopniu I i II na ogół nie wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu.. Data przyjęcia w oddział internistyczny: 17.12.2012 r. Data obserwacji: 18 .. Parametry życiowe - RR 120/80 mmHg, tętno 74 uderzeń/minutę, oddechów 14 na minutę.. Wykonano podstawowe badania krwi, zdjęcie przeglądowe płuc oraz spirometriPOCHP proces pielęgnowania notatki 2013-02-09 21:14:49 pagsw1 proces , pielęgnowanie , POCHP , 0 Komentarzy pacjent l.74 przyjęty do szpitala klinicznego na oddział chorób płuc z nasilającą się dusznością, bardzo silnym kaszlem oraz odkrztuszaniem śluzowo -ropnej wydzieliny.Proces pielęgnowania w ostrej niewydolności układu krążenia podano wystarczającej uwagi, bo pomoc powinna być przyznana w momencie, kiedy pierwsze oznaki zbliżającego się ataku..

To tylko wstęp!Proces pielęgnowania pacjenta po usunięciu wrzoda żołądka Kategoria » Chirurgia Problemy pielęgnacyjne: 5 1.Ból rany pooperacyjnej., 2.

CEL PIELĘGNOWANIA.. Cały plik zajmuje 40,50 kB.. *wg NANDA dwu/trzy częściowe stwierdzenie opisujące reakcje pacjenta/ jego rodziny na problem .Proces pielęgnowania pacjenta z oparzeniem Diagnoza lekarska - Oparzenie II stopnia kończyn dolnychDiagnoza pielęgniarska - Pacjent lat 56 z oparzeniem II stopnia kończyn dolnych (podudzie i połowa uda).. -pacjent zapoznał się z grożącymi powikłaniami i niebezpieczeństwa,nawiązanie kontaktu emocjonalnego z pacjentką, zapoznanie się z jej potrzebami, dolegliwościami, problemami, zachowanie cierpliwości i spokoju podczas rozmowy, umożliwienie kontaktu z lekarzem, zapoznanie pacjentki z topografią i regulaminem oddziału, okazywanie zainteresowania ogólnym samopoczuciem pacjentki przez pielęgniarkę, …Plik Proces pielęgnowania pacjenta z POChP.docx na koncie użytkownika krejch • folder Pielęgniarstwo • Data dodania: 24 maj 2021. powinni również okresowo przyjmować szczepionkę przeciwko pneumokokom (zmniejsza ona ryzyko zachorowania na zapalenie płuc).. W wyniku podjętych działań pielęgnacyjnych i edukacyjnych stan zdrowia Pana Cezarego poprawił się.. Dietaproces pochp notatki 2014-10-07 10:33:09 uli_19 proces pielęgnowania , pochp , 0 Komentarzy proces pielęgnowania chorego z pochp1.DIAGNOZA PIELĘGNIARSKA Trudności w oddychaniu w przebiegu toczącej się choroby spowodowały duszność i niepokój pacjenta.. CEL; Ułatwienie oddychania i za To tylko początek pliku.. W pierwszej kolejności należy zająć się pielęgnacją gastronomii .Diagnoza pielęgniarska: *stwierdzenie, które opisuje stan zdrowia pacjenta, które pielęgniarka może zgodnie z uprawnieniami zidentyfikować i podjąć interwencje w celu utrzymania zdrowia, zmniejszenia, wyeliminowania lub zapobiegania zmianom.. CEL PIELĘGNOWANIA -ułatwienie oddychania -uspokojenie pacjenta PLAN PIELĘGNOWANIA -przestrzeganie mikroklimatu sali -zastosowanie wysokiej pozycji w łóżku -zastosowanie gimnastyki oddechowejPo diagnozie pielęgniarskiej i rozpoznaniu problemów pielęgniarka rozpoczyna zindywidualizowany proces pielęgnowania [24].. Postępowanie w POChP składa się z czterech następujących elementów: 1. oceny i monitorowania choroby, 2. ograniczenia czynników ryzyka, 3. leczenia stabilnej postaci POChP, 4. leczenia zaostrzeń [4].proces.pochp.pielegniarstwo.podstawy.doc Rozmiar 68 KB: Fragment dokumentu: PROCES PIELĘGNOWANIA PROWADZONY W OPARCIU O TEROIĘ VIRGINI HENDERSON DATA.. Mimo wielu lat choroby nie posiada dostatecznej wiedzy na temat tego, jak powinien żyć z POChP..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt