Odpowiedz na pytania używając spójnika weil

Pobierz

ćwiczenie 3 ze strony 33 Przekształć zdania, używając spójnika weil.. (Es hat Fieber).POMOCY MAM TE ZADANIA NA JUTRO.. Weil das schnell und einfach geht.Odpowiedz na pytania, używając spójnika weil.. Jeśli połączymy te dwa zdania spójnikiem weil, będzie to wyglądało tak: Ich spiele Tennis, weil ich Sport mag.Zastosowanie WEIL i DENN Spójników WEIL i DENN używamy, gdy odpowiadamy na pytania o przyczynę, czyli na przykład na pytania zaczynających się od zaimków pytających "WARUM?, "WESHALB?. - To dziecko płacze, bo jest zmęczone.Po spójnikach "weil" i "dass" czasownik wędruje na koniec zdania.. Zwróć uwagę na szyk.. (furchtbar gewesen sein) Weil die Wetter.Odpowiedz na pytanie, używając spójnika 'weil '.. Ich bleibe zu Hause, denn ich bin krank.Odpowiedz na pytania pełnymi zdaniami.. Lubię tą restaurację, ponieważ… Przykłady.. / "Marta dostanie kwiaty, ponieważ ma dziś urodziny.. Warum gibt er die Party am Samstag ?Odpowiedz na podane pytanie, używając spójnika weil.. - Idę do lekarza, ponieważ boli mnie gardło.. Question from @Katiss - Gimnazjum - Język niemieckiOdpowiedz na pytania przy pomocy spójnika weil (według wzoru): a) Warum isst du kein Fleisch?. (Dlaczego zostajesz dzisiaj w domu?). (Zostaję w domu, ponieważ jestem chory/a.). Zarówno pytania jak i odpowiedzi proszę zapisać w zeszycie.. Zdanie główne to zdanie w, którym czasownik jest na miejscu drugim (To takie najzwyklejsze zdanie w języku niemieckim) np.: Ich spiele Tennis..

Odpowiedz krótko na pytania używając spójnika weil.

4 Do pytań (1-4) dopasuj odpowiedzi (A-D).Odpowiedz na pytania Użyj spójnika denn.. Użyj spójnika weil.. _____ 2 Warum macht er das Mittagessen selbst?Odpowiedz na pytanie używając spójnika weil.. Po zrobieniu w zeszycie wszystkich zadań zróbcie zdjęcia i wyślijcie na mój e-mail do poniedziałku (04.05.). 2012-11-08 07:34:07 Odpowiedz na pytania .. PROSZĘ SPRAWDZIĆ CZY DOBRZE TO ZROBIŁAM !. zad.2 str.11 Uzupełnij rozmowę słowami z ramki .. do godziny 12:00.Odpowiedz pisemnie na pytania z ankiety.. Wpisz imiona.. Odpowiedz na pytania, używając spójnika weil.1 Warum geht sie in den Gemüseladen?. Proszę wykonać następujące zadania w zeszycie ćwiczeń: ćwiczenie 1 ze strony 33 Dopasuj potrawy do posiłków.. ( Mein Mann fuhlt sich nicht gut)Odpowiedz na pytania, używając spójnika weil.. Dla przypomnienia - jeśli chcecie się nauczyć poprawnie .. Dziś zajmiemy się przypadkiem numer trzy, czyli Dativem.. Question from @Mikolaj123lolek - Szkoła podstawowa - Język niemieckiZobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Odpowiedz na pytania , używając weil lub dass !Opublikowany in category Język niemiecki, 24.09.2020 >> .. i opisują przebieg zdarzenia w zdaniu głównym.. ćwiczenie 4 ze strony 33 Odpowiedz pełnym zdaniem na pytania, używając spójnika weil.Połącz zdania używając spójnika weil..

)Odpowiedz, używając spójnika weil.

albo.. Odpowiadają one na pytanie warum?. przykład: Warum weinst du?. PROSZĘ SPRAWDZIĆ CZY DOBRZE TO ZROBIŁAM !. = "Ich bin froh, dass ich Urlaub habe.Zdanie ze spójnikiem weil to zdanie podrzędnie złożone.. Odpowiedz na pytania używając spojnika weil.1.Warum lernst du Deutsch?. Użyj spójnika weil lub dass i wykorzystaj informacje podane w nawiasach.. Mam nadzieję, że udało mi się trochę rozjaśnić Wam w głowach, w jaki sposób ich używać.. "Weil" i "dass" to takie słówka (spójniki), które łączą dwa zdania w jedno: "Ich bin froh.". Określ przypadek rzeczownika.-Która rocznica bitwy pod Grunwaldem wypadła w 1510 roku?-Którą rocznicę będziemy obchodzić w 2410 roku?-Któremu Zygmuntowi udało się przenieść stolicę z Krakowa do Warszawy?-Którego listopada obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości?Odpowiedz przez Guest..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt