Dlaczego staś był dumny

Pobierz

Staś Tarkowski - bohater główny, ma 14 lat.. Potrafił nawiązywać kontakty z ludźmi bez względu na rasę i pochodzenie.. Proszę zapoznać się z dyskusji i odpowiedzi na pytania Jakim chłopcem był staś tarkowski w pustyni i w puszczy dopisz dwa zadarzenia uzasadnij cechy charakteru -mężny -sprytny -dobry -wytrzymały -dumny -odpowiedzialny -mądry opiekunczy … poniżej.. Łatwo zrozumieć, jak był dumny z tej roli i z jak rycerskim animuszem zaręczał małej Nel, że jej włos z głowy nie spadnie, jakby rzeczywiście droga do Kairu i do Medinet przedstawiała jakiekolwiek trudności lub niebezpieczeństwa.Staś poprosił o sztucer,aby zabić lwa.. Przyjaźnił się z Arabami, później - w czasie wędrówki opiekował się Kalim i Meą.. 2. oliwiaazg.. Zachwycał czytelników szlachetnością, co okazał przez to, iż wolał odmówić sobie jedzenia i ostatniego łuku wody dla dobra Nel.. Ojciec uczył go dyscypliny i szacunku do ojczyzny oraz ludzi.. Nazywano go dzieckiem pustyni, bo urodził się w Port Saidzie i wychował w Afryce.. More Questions From This User See All.Niejednokrotnie odmawiał sobie jedzenia, aby dziewczynka nie chodziła głodna, a gdy była taka potrzeba oddawał jej ostatnie krople wody.. Był zdolnym uczniem, lubił zwłaszcza uczyć się języków obcych.Ale ponieważ Dinah, mimo całego przywiązania do Nel, nie umiałaby sobie dać rady na kolejach i w hotelach, przeto przewodnikiem i skarbnikiem w czasie drogi miał być Staś..

Czemu Staś był dumny .

Zupełnie inaczej zachowywał się pod koniec powieści, kiedy po przeżyciu tak wielu trudnych chwil dojrzał: Staś trochę niegdyś skłonny do chełpliwości, teraz nie chełpił się wcale.Jego ojciec jako Polak wychowywał syna w duchu patriotycznym.. Przyjaźnił się z Arabami, później - w czasie wędrówki opiekował się Kalim i Meą.. Świetnie pływa, strzela, jeździ konno.. kasiunia992211 zapytał (a) 12.12.2010 o 13:21.biesowko0987654321.. Był posłusznym i mądrym synem to też pan Tarkowski był bardzo dumny ze swojego dziecka.. Był także chłopcem bardzo odpowiedzialnym.. odpowiedział (a) 12.12.2010 o 13:28. ponieważ musiał sie opiekowac młodsza siostrą i za nią odpowiadał.. W chwili gdy zaczyna się akcja powieści " W pustyni i w puszczy " Staś kończy czternasty rok życia.. Po porwaniu Staś się zmienił.. Staś był chłopcem towarzyskim.. Nie załamywał się w trudnych sytuacjach.. Proszę czekać.. Czternastolatek bardzo kochał i szanował przyrodę.1-Staś Tarkowski jako młody bohater.Odwaga i opieka nad Nel.Ucieczka z rąk porywaczy.TRUDNA DROGA POWROTNA Z Nel i przyjaciółmi.. - zadania, ściągi i testy - Zapytaj.onet.pl.. W chwili, gdy zaczyna się akcja powieści "W pustyni i w puszczy", Staś kończy czternasty rok życia.. Jego ojciec to Polak - starszym inżynierem kompanii Kanału Sueskiego.Charakterystyka Stasia Tarkowskiego..

Dlaczego Staś Tarkowski był dumny?

Jego ojcem był Polak, a matką Francuzka.. Ruch i praca fizyczna spotęgowały w nim dzielność i siłę.. jednak wraz z rozwojem fabuły bohater dojrzewa, zdobywa kolejne doświadczenia, przezwycięża czasem bolesne trudności.Przed porwaniem Staś był bardzo zarozumiały i chełpliwy.. Świetnie pływa, strzela, jeździ konno.Dlaczego staś tarkowski był zwiny szyko.. Pytania bez odpowiedzi wkrótce otrzymać przegląd i omówienie innych użytkowników.Podstawowe informacje o bohaterze Staś Tarkowski, bohatera W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza, był czternastoletnim chłopcem.. Sztuka, Kultura, Książki.. Lubił bawić się z ośmioletnią Nel.Dlaczego Staś Tarkowski z opowieści W pustyni o w puszczy był odważny, męzny, sprytny pomysłowy mądry wytrwały wytrzymały dumny opanowany zwinny i opiekuńczy dobry proszę o szybko odp:).. Był nazywany "dzieckiem pustyni", ponieważ urodził się i wychował w Port Saidzie.Staś był wyższy i silniejszy niż zwykle bywają chłopcy w jego wieku.. Staje on przed trudnym zadaniem.Charakterystyka bohaterów.. Jego ojcem był Polak, a matką Francuzka.. Cieszy się żelaznym zdrowiem.. Jest wyższy i silniejszy od swoich rówieśników.. Gdy stanął dwadzieścia kroków przed zwierzęciem podniósł strzelbe i zastrzelił lwa.. Question from @Pabis40 - Szkoła podstawowa - PolskiNie można powiedzieć, że porywaczy zabił bez zmrużenia oka, ponieważ czyn spowodował wielkie wyrzuty sumienia (Staś był bardzo religijny)..

Staś Tarkowski był dumny bo uratował Nel np. gdy była chora.

-PÓŹNIEJ MOJA OCENA.. Był posłusznym i mądrym synem to też pan Tarkowski był bardzo dumny ze swojego dziecka.. Niestety nie zawsze Staś był taki dobry, uważał, że może mieć wszystko.. Staś zawsze utrzymywał poprawne stosunki ze swoim ojcem.. -w KOLEJNOŚCI ODPOWIADASZ NA TE PYTANI TEZĘ.. Zachowywał się jak dojrzały mężczyzna, był bardzo odpowiedzialny, sprytny i stanowczy.W związku z tym czasami był zarozumiały i lubił się przechwalać.. +0 pkt.Staś zawsze utrzymywał poprawne stosunki ze swoim ojcem.. odpowiedział (a) 09.05.2012 o 16:31:Staś odziedziczył po ojcu odwagę i zaradność.. Był to naprawdę zahartowany już podróżnik afrykański.Był chłopcem bardzo wierzącym, gdyż pomimo Stachu odrzucił wiarę Mahdiego a bronił chrześcijaństwa.. Był odważny kiedy szedł przez niebezpieczną puszczę po lekarstwo dla Nel kiedy zachorowała na febrę.Gdy odmówił Mahdiemu przyjęcia jego wiary wykazał się szczególną odwagą.Niejednokrotnie odmawiał sobie jedzenia, aby dziewczynka nie chodziła głodna, a gdy była taka potrzeba oddawał jej ostatnie krople wody.. Jednakże jest to zupełny przełom w życiu tego młodego człowieka.. Staś był chłopcem opiekóńczym,przeważnie dla ośmio letniej Nel.. Question from @Q1w2e3r4t5y6u7i8o9 - Gimnazjum - PolskiStaś Tarkowski urodził się i wychował w Port Saidzie..

Najlepszą przyjaciółką chłopca była oczywiście Nel.Staś tarkowski dlaczego był dumny.

Przeżył wiele miesiecy w dzikiej puszczy i ocali zycie Nel .. Najlepszą przyjaciółką chłopca była oczywiście Nel.Staś w dżungli wychudł i sczerniał, co było dowodem, że febra się go nie ima, gdyż chorzy na nią nie opalają się na słońcu, ale wyrósł i zmężniał.. Jest wyższy i silniejszy od swoich rówieśników.. Miał też pogodne usposobienie, był chłopcem wesołym.. Question from @aza12 - Szkoła podstawowa - Polski.. Staś był chłopcem pomysłowym i zaradnym.podaj kiedy Staś Tarkowski był: sprytny pomysłowy mądry, dobry opiekuńczy rycerski, wytrzymały wytrwały, dumny, zwinny.. ---Każda odpowiedź powinna być na około trzy cztery zdania.Na końcu piszesz czy twoim zdaniem Staś Tarkowski był bohaterem.Staś był chłopcem towarzyskim.. Najlepszą przyjaciółką chłopca była oczywiście Nel.. Można to było zauważyć wtedy,gdy byli w mieście Mahdiego.. Staś Tarkowski urodził się i wychowywał w Port Saidzie.. Język Polski.. Question from @Catherina77 - Szkoła podstawowa - PolskiPoczątkowo był bardzo pewny siebie, odznaczał się młodzieńczą zarozumiałością, "chełpliwością", był przekonany, że poradzi sobie w każdej sytuacji, jednak porwanie pokazało, że "jest małym chłopcem, z którym każdy może zrobić, co zechce".. 13.12.2013 o 11:48.Dlaczego Staś Tarkowski był: odważny ,meżny pomysłowy,mondry,sprytny opiekuńczy,rycerski wytrzymały ,wytrwały dumny opanowany ,zwinnyCzemu Staś był dumny.. Miał też pogodne usposobienie, był chłopcem wesołym.Odpowiedzi.. Staś musiał wcześnie rano wstawać do pracy.DYSKUSJA I ODPOWIEDZI.. Wiele razy dowiódł, że stać go na prawdziwe bohaterstwo: opiekował się Nel jak dorosły mężczyzna, podejmował mądre i dojrzałe decyzje podczas wędrówki.odpowiedział (a) 14.04.2011 o 14:49..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt