Opowiedz o dalszych losach pana tomasza i niewidomej dziewczynki

Pobierz

Poznacie niezwykłych bohaterów, którzy należą do dwóch światów, pomimo że mieszkają w tym samym mieście.. Ale tak naprawdę już się to stało - znaleźli swoją przystań w przyjaźni.2.. Akcja jest zwarta/przepełniona wieloma epizodami.. Pan tomasz juz dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma,dal jej matce adresy okulistów których znał.Niestety kobieta nie chciała podjąć proby leczenia córki ponieważ nie miała pieniędzy.Męszczyzna postanowił więc finansować zabieg malej sąsiadki.. czy pozostał w rodzinie muminków?. Na drugi dzień dziewczynka przeszła udaną .Pragnęła zobaczyć przede wszystkim pana Tomasza.. Odpowiedz.. Podręcznik.. Punktem kulminacyjnym w noweli jest/nie jest koncert kataryniarza.See more of Fundacja Pro Novo - Szkoła Podstawowa i Przedszkole Pro Novo on Facebook1 października klasę III a odwiedziły Panie z MPWiK, które przekazały uczniom bardzo ważne informacje dotyczące ekologii, recyklingu oraz surowców wtórnych.. Miał szerokie grono przyjaciół, w którym był lekarz o imieniu Krzysztof.Kuzyn pana Tomasza zgodził się na warunki przedstawione w liście.. Question from @Leonkonkol772 - Szkoła podstawowa - Polski SearchWspólne elementy w życiu pana Tomasza i niewidomej dziewczynki: obydwoje mieszkają w tej samej kamienicy, Pokaż więcej.. Oceń to zadanie: Średnia: 4.75.. Przeczytajcie i zapamiętajcie poniższe informacje..

Zapewne zauważyliście, że utwór skupia się na losach pana Tomasza i niewidomej dziewczynki.

Wkrótce mecenas znalazł sobie żonę.. Rozpoczynamy dziś podróż do XIX wiecznej Warszawy.. "Katarynka" to utwór napisany prozą.. Narrator wyraża/nie wyraża swoich opinii i komentarzy.Zastanów się w jaki sposób łączy się życie pana Tomasza z historią niewidomej dziewczynki z lektury Bolesława Prusa,, Katarynka''.. Liczba bohaterów pojawiających się w Katarynce jest ograniczona/duża.. Wyrosła na piękną dziewczynę.Ostanią cechą charakterystyczną noweli jest pozostawienie, dalszych losów bohaterów w zawieszeniu.. ''Katarynka'' kończy się w momencie, w którym pan Tomasz postanawia pomóc niewidomej dzieczynce.. Autorzy: Ewa Horwath, Anita Żegleń .Szkoła Podstawowa nr 16 w Legnicy - najlepsza szkoła podstawowa w Legnicy .. W imieniu dziewczynki opowiedz o miejscu, do którego się wprowadziła- kamienicy.. Akcja jest zwarta/przepełniona wieloma epizodami.. Dwaj przyjaciele nie mogli nadziwić się odwadze Stasia.Dzieci ze łzami w oczach i ogromnym żalem pożegnały Kalego.W drodze powrotnej Staś opowiedział o minionych zdarzeniach:porwaniu,podróży na wielbłądach,okrucieństwie Gebhra,śmierci Dinach,zabiciu Beduinów i oswojeniu słonia.Historia pana Tomasza i niewidomej, ośmioletniej dziewczynki jest długa/krótka..

Napisz list do Pana Tomasza, w którym opowiesz mu o życiu niewidomej dziewczynki.

Doktor po wizycie wypisał bardzo drogie lekarstwa.W noweli Bolesława Prusa pt. "Katarynka" opisane są losy niewidomej dziewczynki i mecenasa Tomasza, który zdecydował się jej pomóc.. Słowa z uśmiechem 5.. Temat 3.. Informacje o książce.. Polski, opublikowano 11.06.2018.. Przy okazji mógł się z nią zobaczyć.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Kapitan Glen i doktor Clary odnaleźli Stasia i Nel .. Na miejscu czekał na nich mężczyzna, który zawiózł małą do szpitala, a pana Tomasza do domu jego kuzyna.. Zajęcia rozpoczęły się obejrzeniem .. Zapiszcie tylko fragment tłustym drukiem.. Któregoś dnia niewidoma wraz z przyjaciółką swojej matki poszła kupić nowe ubrania.Pan Tomasz zaprowadził go do dziewczynki.. To przecież on zmienił jej dotychczasowe życie.. Nowe pytania.. jak potoczyły sie dalsze losy smoka?. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Wyślij.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Temat 2.. Ją nie było na to stać.. Niestety kobieta nie chciała podjąć próby leczenia córki, ponieważ nie miała pieniędzy.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Utwór Katarynka napisany jest wierszem/prozą.. Po kilku dniach przygotowań, pan Tomasz wraz z chorą dziewczynką i jej mamą udali się pociągiem do Niemiec..

Oprócz: Napisz opowiadanie o dalszych losach pinokia i dżepetta.

Napisz kompletną charaktreystykę Pana Tomasza (opis postaci+ cechy charakteru+ przykłady zachowań + ocena bohatera).. Liczba bohaterów pojawiających się w Katarynce jest ograniczona/duża.. Utwór jednowątkowy -Sam zainteresował się losem chorej dziewczynki i postanowił poszukać dla niej okulisty.. 2h Data: 14 i 15 maja 2020 r. Cel: będziesz określał doświadczenia bohaterów literackich i porównywał je z własnymi.. W ten sposób czytelnik zmuszony jest do przeżywania uczuć związanych z lekturą książki.. Pan Tomasz już dwa dni po odkryciu, że dziewczynka jest niewidoma, dał jej matce adresy okulistów, których znał.. Świadczy o tym fakt, że postanowił poświęcić się i znosić fałszywe dźwięki katarynki tylko dlatego, że chciał sprawić przyjemność i umilić życie niewidomej dziewczynce.Napisz opowiadanie o dalszych losach pinokia.. Uwzględnij doznania i wrażenia, jakich dostarczały jej .Pan Tomasz postanowił pomóc niewidomej dziewczynce.. Była tak zachwycona i wdzięczna, że wyściskała pana Tomasza, a on znowu zapragną żony.. informatyka.. Lekarz zbadał dziewczynkę.. Mężczyzna postanowił więc finansować zabieg małej sąsiadki.. Ania bardzo dobrze się uczyła.. Jeśli macie możliwość przesłania - będę sprawdzała całe opowiadanie..

Oprócz: Napisz opowiadanie o dalszych losach pinokia.

Wydawnictwo: WSiP.. Opłacił wszystkie koszty leczenia, cieszył się jej szczęściem.. Interpretacja wiesza Jana Kasprowicza XL " Aż mu cała rozpala się dusza "Polski, opublikowano 28.05.2018.jula1357.. tomasz oprócz tego, że zapłacił za leczenie dziewczynki,to również chodził z nią do okulistów.Robił to .Nov 11, 2021jak wyobrażasz sobie dalsze losy pana Tomasza i niewidomej dziewczynki książka pt "Katarynka " 2009-11-24 15:56:43; napisz opowiadanie o dalszych losach smoka z opowiadania pt historia o ostatnim smoku na świecie.. Nie wiemy jednak czy dotrzyma słowa.Jakie były dalsze losy pan Tomasza i niewidomej dziewczynki Lektura-Katarynka - MidBrainart .. Gdy pan Tomasz zorientował się, że mieszka naprzeciwko niewidomej dziewczynki, bez wahania postanowił jej pomóc.. minimum 15 zdań plisssssssssssssssssssssssss 2012 .Feb 12, 2021Wspierali się wzajemnie, dzielili wspomnieniami o ojczyźnie i podnosili na duchu.. Narrator wyraża/nie wyraża swoich opinii i komentarzy.. Kiedy Ania czuła się już na siłach, posłał j do szkoły.. Uważam, że pan Tomasz jest bardzo dobrym człowiekiem.. Rok wydania: 2018.. Podczas pisania wykorzystaj informacje z poprzedniego tematu.. Jej mama nie wiedziała wcześniej, że pan tomasz wynają lekarza.. Między innymi dowiedziały się, kim jest ekolog, ile potrzeba plastikowych butelek by powstała kurtka, a także gdzie należy zawozić elektrośmieci.. Historia pana Tomasza i niewidomej, ośmioletniej dziewczynki jest długa/krótka.. Zapoznamy zupełnie nowy dla was gatunek literacki nazywany NOWELĄ.Temat: Spotkanie dwóch światów- pana Tomasza i niewidomej dziewczynki .. Napisz w zeszycie opowiadanie o tym, jak potoczyły się dalsze losy pana Tomasza i niewidomej dziewczynki..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt